Obróbka cieplna metali

Obróbka cieplna metali – na czym polega i kiedy się ją stosuje?

Obróbka cieplna metali jest jednym z najczęściej stosowanych i najefektywniejszych zarazem sposobów na dokonywanie przemiany własności fizycznych, chemicznych oraz mechanicznych różnego rodzaju przedmiotów. Szczególnie dobrze metoda ta sprawdza się, będąc stosowaną w przypadku stali, ponieważ właśnie ona charakteryzuje się wysokim poziomem podatności na modyfikację. Skorzystanie z usług hartowni metali Hartomed sprawia, że obróbka metali przebiega prędko i przynosi oczekiwane przez naszych Klientów rezultaty, dlatego zachęcamy do osobistego przekonania się o skuteczności podejmowanych przez nas działań.

Obróbka cieplna nie tylko gotowych przedmiotów, ale też surowców w ofercie Hartomed

Świadczona przez nas obróbka cieplna polega na umiejętnym nagrzewaniu, wygrzewaniu oraz chłodzeniu metalowych artykułów po to, by nadać im odpowiedni kształt czy też zmodyfikować własności mechaniczne stali. Jako firma Hartomed proces ten przeprowadzamy zarówno na małych, jak i wielkogabarytowych przedmiotach. Warto pamiętać również o tym, że obróbka metali, którą wykonujemy, bardzo dobrze sprawdza się nie tylko w przypadku gotowych elementów, ale też surowców. Poza tym dbamy o to, by spełnić potrzeby każdego z naszych Klientów, dlatego wprowadziliśmy dodatkową operację: obróbkę cieplną – hartowanie powierzchniowe polegające na indukcyjnym nagrzewaniu powierzchni.

Hartowanie to obróbka cieplna metali, która polega na ich podgrzaniu do odpowiedniej temperatury, a następnie na szybkim ich schłodzeniu. W wyniku tego hartowana stal ma wyjątkowo wytrzymałą strukturę, jest odporna na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych i jest bardzo twarda, a przy hartowaniu indukcyjnym powierzchniowym zachowuje elastyczność. Hartowanie stali Hartomed stosuje od początku swojej wieloletniej działalności i dzięki temu doświadczeniu świadczone przez nas usługi są na najwyższym poziomie.

Obróbka cieplna metali wymaga zachowania najwyższych stopni bezpieczeństwa i higieny pracy, jest bowiem zajęciem niebezpiecznym. Dlatego w Hartomed zatrudniamy najlepszych, doświadczonych fachowców, którzy powierzchniowe hartowanie metalu przeprowadzają tylko przy pomocy profesjonalnych sprzętów i generatorów, z zachowaniem najwyższej ostrożności. Nasi pracownicy przeszli szereg odpowiednich szkoleń, które umożliwiły im zdobycie kwalifikacji na najwyższym poziomie, dzięki czemu hartowanie metali przeprowadzają skrupulatnie, w trosce o bezpieczeństwo swoje oraz pozostałych współpracowników.

Hartowanie indukcyjne stali w Hartomed odbywa się przy pomocy nowoczesnej, znacznie bezpieczniejszej od tradycyjnych, metody indukcyjnej i polega na ogrzaniu metalu prądem elektrycznym o wysokiej częstotliwości, który jest indukowany przez zmienne pole magnetyczne. W wyniku takiego procesu jesteśmy w stanie znacznie utwardzić powierzchnię każdego narzędzia metalowego. Hartowanie metali metodą indukcyjną daje możliwość utwardzenia całego narzędzia lub wybranych jego elementów, przy czym otrzymujemy również gwarancję, że proces nie będzie generował zniekształceń hartowanej powierzchni.

Masz pytania? Zadzwoń +48 61 8619 619 lub

Napisz do nas